AKO FUNGUJE ASHWAGANDHA

 
 
home_eco_iconbox3
Proces fungovania ashwagandhy je ťažko vysvetliť západnými vedeckými výrazmi, keďže táto bylina obsahuje také veľké množstvo aktívnych ingrediencií a funguje simultánne na veľa prirodzených systémov. Všeobecnou aktívnou ingredienciou v ashwagandhe je druh zmesi zvanej withanolidy. Tieto zahŕňajú okrem mnohých iných withaferíny, alkaloidy, saponíny a steroindé laktóny. Tieto aktívne ingrediencie sa vyskytujú vačšinou v koreni.

 
Rukylist
Ashwagandha pomáha regulovať nervové mediátori akými sú napríklad sérotonín, dopamín a GABA. Je to zázračná bylina, ktorú možno užívať ako aj samú tak aj v kombinácii s inými bylinami aby vznikol násobný efekt. Je tiež neuveriteľne netoxická. Samozrejme, vždy je múdre prekonzultovať užívanie tejto byliny s lekárom keď ju plánujete brať v kombinácii s liekmi alebo s inými bylinami.

 
graf01
Jedným z najdôležitejších mechanizmov pomocou ktorého ashwagandha znižuje hladinu stresu je postupné znižovanie hladiny telového stresového hormónu, kortizolu. Telo je naprogramované, aby veľmi dobre fungovalo, oveľa lepšie ako to väčšina z nás v dnešnej dobe pociťuje, a ashwagandha pomáha obnoviť správne fungovanie tela a dostať ho naspať do je jeho najzdravšieho bodu.

Používaním tejto stránky súhlasíte s použitím cookies pre poskytnutie lepších služieb. viac informácií

Nastavenia cookies na tejto stránke sa snažia o poskytnutie maximálneho komfortu pri prehliadaní a pomáhajú nám poskytovať vám lepšie služby. Pokiaľ si stránku budete prehliadať ďalej, alebo kliknete na tlačítko „Rozumiem“, prejavujete svoj súhlas s týmto nastavením.

Zavrieť